база шаблонов joomla 3.5

Home

Про нас

Діяльність

Logo Position

Кооперація

ЕСОП

Види кооперативів

Search Our Site

Обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.

Споживчі кооперативи – це підприємства, що належать споживачам і демократично управляються ними. Кооперативи створюються для задоволення потреб і сподівань своїх членів. Вони діють в рамках ринкової системи, незалежно від держави, як форма взаємної допомоги, орієнтованої на надання якісних послуг, а не отримання прибутку. Споживчі кооперативи часто приймають форму магазинів, які належать покупцям і управляються ними, наприклад продовольчі кооперативи. Однак, є багато видів споживчих кооперативів, що працюють в таких сферах як охорона здоров'я, страхування, житло, комунальні послуги тощо.

Виробничий кооператив – це підприємство, що знаходиться у спільній власності та під спільним управлінням його працівників. Спільне управління може набувати різних форм:
кожен працівник-власник бере пряму участь в процесі прийняття рішень, 
керівники і адміністрація обираються працівниками-власниками з їх середовища;
керівництво є найманими працівниками кооператива. 
У класичному виробничому кооперативі всі паї належать його працівникам, і кожен член має один голос, незалежно від кількості паїв, якими він володіє. Більшість працівників виробничого кооперативу є його пайовиками, і більшість паїв перебуває у його працівників.  

Законодавство України

Стаття 2 Закону України «Про кооперацію» дає визначення наступних видів кооперативних об’єднань:

Виробничий кооператив - кооператив,  який утворюється шляхом об'єднання  фізичних  осіб для спільної виробничої або іншої господарської діяльності на засадах їх  обов'язкової  трудової участі з метою одержання прибутку;

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
logo