база шаблонов joomla 3.5

Home

Про нас

Діяльність

Logo Position

Кооперація

ЕСОП

Питання-відповіді

Search Our SiteМи зібрали відповіді на питання, що можуть у Вас виникнути

Економічна демократія у широкому сенсі — це соціально-економічна філософія, яка пропонує перенести повноваження щодо прийняття рішень від корпоративних менеджерів і корпоративних акціонерів до ширшої групи публічних стейкхолдерів, яка включає також працівників корпорацій, їх клієнтів, постачальників, сусідів (стосовно екологічних питань) і громадськості загалом. У більш вузькому сенсі економічна демократія передбачає, що підприємство належить та управляється працівниками-співвласниками.

Тому що ми вважаємо, що в Україні саме ця сфера практично не охоплена діяльністю громадських організацій, хоча саме кооперація та самоорганізація сприяє формуванню проактивного мислення громадян. Постійно киваючи на владу, українці забувають, що безліч соціально-економічних питань вони можуть вирішити самостійно, зорганізувавшись у громаді, створивши кооператив чи орган самоорганізації населення. Звичайно, влада також має бути ефективна. Але потрібно вчитись відповідати за своє життя, не перекладаючи цю відповідальність на державу, олігархів чи будь-кого.

Зазвичай, такі підприємства є кооперативами, хоча вони й можуть мати іншу організаційно-правову форму. Діє принцип «1 працівник – 1 голос». Кожен з працівників-співвласників отримує частку в прибутку (дивіденди) та бере участь в управлінні бізнесом – голосує за стратегічні рішення щодо розвитку компанії, обирає та може бути обраним у топ-менеджмент. На великих підприємствах утворюється Рада директорів, членів якої обирають працівники, і яка від їх імені призначає топ-менеджмент та контролює його роботу.

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
logo