база шаблонов joomla 3.5

Home

Про нас

Діяльність

Logo Position

Кооперація

ЕСОП

Про Центр

Search Our Site

Причини та передумови створення

ГО «Центр економічної демократії» утворений у червні 2016 року. Передумовами до створення Центру послужило те, що більшість громадських організацій в Україні на той момент були зосереджені на антикорупційній діяльності чи підвищенні прозорості влади, однак організацій, які б пропонували системну економічну трансформацією разом з формуванням проактивного мислення громадян практично не було.
Ми вважаємо, що більшість проблем з корупцією у владі є наслідком, з одного боку, олігархічної системи економіки, а з іншого – пасивності населення та психології утриманства.
Запровадження економічної демократії, тобто поширення власності на економічні активи на широкі верстви населення, вирішує обидві проблеми:
  • Перше. Через перехід від концентрації активів у руках небагатьох олігархів до «розпорошеності» цієї власності на більшу частину суспільства, у середнього класу формується ширша база доходів, а у олігархів вона навпаки звужується. Це підвищує фінансову незалежність середнього класу і розширює його можливості впливати на політичні процеси.
  • Друге. Громадяни, стаючи співвласниками підприємств, де вони працюють, починають відчувати відповідальність за успіхи чи невдачі бізнесу, що вже належить їм. Таким чином, на робочому місці щодня виховується культура власності і відповідальності, що є протилежністю до психології утриманства.
Доповнювати демократію на робочому місці мають демократичні інститути в самих місцевих громадах – від Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), Органів самоорганізації населення (ОСН) до споживчих чи енергетичних кооперативів, які можуть забезпечувати громадян якісними продуктами харчування чи екологічними та доступними енергетичними ресурсами.
Все це в комплексі й допоможе побудувати розвинуту процвітаючу державу на основі самоорганізації населення знизу.
Розуміючи сказане, Центр визначив наступну мету своєї діяльності:

Мета Центру економічної демократії


Сприяння сталому розвитку за рахунок підтримки кооперативного та профспілкового руху, самоорганізації населення в громадах, поширення культури власності та економічної грамотності, розвитку культури підприємництва та керування спільною власністю, запровадження економічної та енергетичної демократії та розвитку локального виробництва.


Інструментами для досягнення мети ми визначили наступні види діяльності:

  • Надання правової, інформаційної, освітньої та інших видів допомоги населенню, бізнесу та органам влади;
  • Взаємодія з органами державної влади та органами місцевого самоврядування з метою сприяння розробці та реалізації відповідної державної та місцевої політики;
  • Розробка проектів нормативно-правових актів;
  • Проведення освітніх заходів (семінарів, тренінгів, фасилітацій тощо);
  • Аналітична та дослідницька діяльність;
  • Взаємодія з іншими громадськими організаціями.
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
logo