база шаблонов joomla 3.5

Home

Про нас

Діяльність

Logo Position

Кооперація

ЕСОП

Home

Search Our Site

images/background_new_7.jpg
June 06, 2018

Кооперація та ESOP – шлях до інклюзивної економіки

Комплексна презентація щодо досвіду кооперації та ESOP у США та Європі для будівництва інклюзивної економіки в Україні (економіки "спільної справи")
May 14, 2018

Парламентський круглий стіл "Кооперація та ESOP в Україні - на шляху до інклюзивної економіки"

Захід організований Центром економічної демократії та Українським кооперативним альянсом під егідою Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва. 
April 27, 2018

Відбулась Конференція Центру щодо інклюзивної економіки та ESOP

Центр економічної демократії 10 грудня 2016 року провів Конференцію "Як побудувати інклюзивну економіку в Україні: досвід ESOP та employee ownership у США та Європі". 

Чому економічна демократія?

Економічна демократія передбачає, що підприємство належить та управляється працівниками-співвласниками. Це сприяє формуванню культури відповідальності та проактивного мислення на робочому місці. Працівник починає розуміти, що нарікати на роботодавця чи державу вже не варто – пора вчитись бути власником і «думати як власник». Саме щоденне виховання такої культури на робочому місці – це найкраща гарантія розвитку громадянського суспільства і країни в цілому.
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Напрями роботи

Кооперативний рух

Кооперативи застосовують демократичний принцип "1 працівник - 1 голос", що дозволяє будувати більш інноваційну, надійну та соціально орієнтовану економіку.

Детальніше

Підтримка профспілок

Профспілки відіграють важливу роль у захисті прав найнятих працівників, однак наступний етап - брати відповідальність на себе і ставати працівниками-співвласниками.

Детальніше

Акціонування працівників

Будь-яке підприємство можна демократизувати, зробивши його працівників співвласниками. Програма ЕСОП є найбільш успішним у світі механізмом для цього.

Детальніше

Культура власності

Працівники мають проникнутись духом підприємництва, відчувати відповідальність за бізнес та бути відкритими до інновацій. Саме цьому і сприяє власність.

Детальніше

Енергетична демократія

Енергетика майбутнього має будуватись на інноваційних демократичних принципах, що забезпечать більшу свободу, доступність та екологічність енергетичних ресурсів.

Детальніше

Самоорганізація в громадах

Об'єднуючись, люди отримують велику силу для вирішення місцевих соціальних та економічних питань. Менше розраховувати на когось і більше діяти - найкращий шлях.

Детальніше

Ми – вмотивована команда, що прагне втілити демократичні принципи в економіці України


Наші Експерти


team1

Андрій Зінченко
Віце-голова Правління, експерт з енергетичної демократії


Роман Скляров
Голова Правління, експерт з економічної демократії

team3

Олена Базилівська
Менеджер з організаційних питань

team4

Шукаємо однодумців!
Новим членом команди можеш стати саме ти! 

Відповіді на поширені питання

Економічна демократія у широкому сенсі — це соціально-економічна філософія, яка пропонує перенести повноваження щодо прийняття рішень від корпоративних менеджерів і корпоративних акціонерів до ширшої групи публічних стейкхолдерів, яка включає також працівників корпорацій, їх клієнтів, постачальників, сусідів (стосовно екологічних питань) і громадськості загалом. У більш вузькому сенсі економічна демократія передбачає, що підприємство належить та управляється працівниками-співвласниками.

Тому що ми вважаємо, що в Україні саме ця сфера практично не охоплена діяльністю громадських організацій, хоча саме кооперація та самоорганізація сприяє формуванню проактивного мислення громадян. Постійно киваючи на владу, українці забувають, що безліч соціально-економічних питань вони можуть вирішити самостійно, зорганізувавшись у громаді, створивши кооператив чи орган самоорганізації населення. Звичайно, влада також має бути ефективна. Але потрібно вчитись відповідати за своє життя, не перекладаючи цю відповідальність на державу, олігархів чи будь-кого.

Зазвичай, такі підприємства є кооперативами, хоча вони й можуть мати іншу організаційно-правову форму. Діє принцип «1 працівник – 1 голос». Кожен з працівників-співвласників отримує частку в прибутку (дивіденди) та бере участь в управлінні бізнесом – голосує за стратегічні рішення щодо розвитку компанії, обирає та може бути обраним у топ-менеджмент. На великих підприємствах утворюється Рада директорів, членів якої обирають працівники, і яка від їх імені призначає топ-менеджмент та контролює його роботу.

logo