база шаблонов joomla 3.5

Home

Про нас

Діяльність

Logo Position

Кооперація

ЕСОП

Акціонування працівників

Search Our Site


Демократизація існуючих підприємств є важливим напрямом, оскільки розвиток кооперативного руху і економічної демократії не може передбачати лише будування паралельних структур. Потрібно розповсюджувати економічну демократію і на існуючі компанії, у яких працюють мільйони людей.

Ефективним механізмом для цього є корпоративна соціальна програма ESOP (Employee stock ownership plan), тобто План наділення акціями працівників. Він передбачає, що працівники викуповують акції компанії за кошти, взяті під довгостроковий кредит, який буде повертатись з майбутніх прибутків компанії. Це підвищує у працівників мотивацію, продуктивність праці та формує культуру власності, тобто більшу відповідальність та ініціативність.

Цей механізм набув значного поширення в США, Канаді, Великобританії та інших розвинутих країнах, однак в Україні, на жаль, він практично невідомий.

Враховуючи те, що ЕСОП є дуже гнучким інструментом, який може передбачати викуп працівниками лише частини акцій, у той час, як інша частина залишається у початкового власника, використання ЕСОП може мати за мету досягнення певного "соціального компромісу" між олігархами та суспільством.

Працівники великих корпорацій можуть стати співвласниками на рівні з головними інвесторами, що за умови участі працівників-співвласників в управлінні та отриманні реальних дивідендів, також сприяє формуванні культури власності у суспільстві, створює ширшу базу доходів для середнього класу та сприяє соціально-економічній стабільності.

Саме тому, ми ставимо собі за мету прийняття відповідного законодавства про ЕСОП та започаткування практики його впровадження на українських підприємствах.

Більше про ЕСОП ви можете почитати за цим посиланням та в розділі "ЕСОП".
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
logo